MICHAELA KUBÍKOVÁ

NETUŠILA JSEM, CO MĚ BUDE BAVIT,  
říká Michaela Kubíková

Pokud se Hronováků zeptáte, kam se chodí stříhat a barvit, velmi často odpoví, no přece k Michell.  
Michaela, vystudovala obor Kadeřník ve Velkém Poříčí. Své první kadeřnictví si otevřela již v roce 2010. Dnes provozuje salon, ze kterého zákazníci odcházejí nejen krásní, ale i odpočatí. 

Michaelo, hodně malých slečen chce být kadeřnicí, jak to bylo u Vás? 
Já na základce moc nevěděla, co by mě mohlo bavit, tak jsem si řekla, že kadeřnice bude na začátek stačit a pak se uvidí.  

A stačilo?
Ano, už od prváku jsem věděla, že to byla nejlepší volba. Úplně mě to chytlo. Ze školní lavice jsem snila, že si jednou otevřu fialové kadeřnictví s masážním křeslem a jezdit budu v autě, na kterém bude zářit reklama na moje vlastní kadeřnictví s velkým motýlem. 

A jak to se sny dopadlo? Proměnily se ve skutečnost? 
Proměnily. Již více jak 12 let podnikám jako kadeřnice. Mám vlastní salon, jmenuje se Michell, kde lidé navíc mohou využít služby jako kosmetika, solárium, pedikúra či masáže. Ale hlavní pro mě zůstává stříhání a barvení.  

Tak to je skvělé. Zvolit si obor, který člověka bude opravdu bavit a práce v něm se stane jeho koníčkem se nepoštěstí každému. A jak to s Vámi bylo během studia? Byla jste vzornou žačkou? 
To určitě ne. Hodně mě bavila praxe. Tu jsem opravdu milovala. Teoretické předměty nebyly nic pro mě. Dlouho někoho poslouchat a dělat si zápisky, na to moc nejsem.  

Ale pro svůj sen jste vydržela i teorii a úspěšně složila závěrečné zkoušky. U některých oborů opravdu není potřeba mít z českého jazyka jedničky. Důležitá je vize, píle a vytrvalost. 
Přesně tak, a to já mám. Důležité je také neusnout a pořád se snažit něco vylepšovat a zdokonalovat. 

Takže vybrat si obor Kadeřník nebyla marná volba? 
Pro mě určitě ne. Práce kadeřnic bude potřeba pořád. Navíc je to láska na celý život. Alespoň pro mě😊 

Máš také svůj profesní sen, ve kterém hlavní roli hrají nůžky a barvy? Pak je obor Kadeřník nejspíš tou správnou volbou!