Plastikoví modeláři opět úspěšní

Na závěr loňského školního roku se uskutečnila v Broumově Otovicích již tradiční mezinárodní soutěž plastikových modelářů. Letos již 21. ročník Memoriálu Zdeňka Bořka a Kit show Broumov. Všichni soutěžící a návštěvníci, kteří tuto veřejnosti přístupnou soutěž navštívili, viděli 250 opravdu nádherných modelů lodí, letadel, dopravních prostředků, bojové techniky, figurek, diorám a spoustu dalších modelů. Každý inspirovaný zájemce si mohl ihned u prodejců stavebnic, kteří zde byli též přítomni, nakoupit modely a modelářské potřeby a sami doma vyzkoušet svoji dovednost.

Soutěžící „kostelečáci“ většinou žáci ZŠ, členové modelářsko – technického kroužku, který pracuje na naší Střední škole, se v žákovských kategoriích umístili na skvělých místech.

V modelech letadel získal 2. místo Matěj JIRKA (7.C). V kategorii vozidel se umístil na 2. místě Martin KOLLÁR (9.A) a cenu za nejlepší model českého – československého letectva získal benjamínek klubu Pavel PROUZA (3.r). V dioramatech nezklamal 3. místem Jirka Kábrt (6.r). Pozn.- třídy žáků v loňském šk.roce.

Myslím, že to byly nejlepší výsledky v historii tohoto kroužku a vysoko položená laťka do budoucna…

Modelářsko – technický kroužek pracuje na Střední průmyslové škole Otty Wichterleho v Červeném Kostelci i v letošním školním roce vždy v pondělí od 15.30hod. Zájemci se mohou hlásit u svých třídních učitelů nebo na sekretariátu SŠ ČK tel. 491 461 823, email: hejnova@spsow.cz

Tomáš Krause