ZIMNÍ SPORTOVNÍ KURZ 2023

V rámci výuky tělocviku připravili tělocvikáři pro žáky 2. PD, 2. TG, 1. M a 2. M třídenní sportovní kurz. Bohužel, z původně plánovaného celotýdenního lyžařského kurzu, vlivem počasí letos sešlo, a tak tělocvikáři přišli alespoň s plánem B, který zahrnoval bruslení, lyžování a zimní turistiku. Každý den se však žáci vraceli domů. Kurz se uskutečnil od 15. do 17. 2. 2023. 
Středu 15. 2. se žáci věnovali bruslení na hronovském zimním stadionu. Ve čtvrtek 
16. 2. vyrazili alespoň nakrátko lyžovat do Deštného v Orlických horách. Při odjezdu z Velkého Poříčí byla sice mlha, ale jakmile minuli ceduli Deštné, obloha se vyjasnila. Po celou dobu lyžování tak nakonec panovaly skvělé podmínky. Ti žáci, kteří nevlastní lyže nebo neumějí lyžovat, si mohli s sebou vzít sáňky, lopaty, aby si alespoň takto sníh užili. Na všech účastnících bylo vidět, že je den baví a náramně si ho užívají.
Na pátek 17. 2. byla pro třídy 2. PD a 2. TG připravena turistika s exkurzí do pevností na Dobrošově. Cesta vedla z náchodského nádraží přes Montaci, sjezdovkou Brabák a Maliňák, což se samozřejmě neobešlo bez láteření žáků. V pevnosti bylo připraveno promítání o stavbě československého opevnění a prohlídka tvrzí Můstek a Zelený.
Ačkoliv se jednalo o alternativu k celotýdennímu lyžařskému kurzu, byli tělocvikáři rádi, že se povedlo zorganizovat zimní kurz alespoň v takovéto podobě. Nejlepší den, dle hodnocení tělocvikářů a především žáků, byl bezesporu čtvrtek – lyžování v Orlických horách. Velké poděkování patří našim tělocvikářům – Balaš, Bohuslav, Kuhnová, dále paní Kubcové a panu Stratílkovi, kteří pomohli s organizací a dohledem. Věříme, že si žáci kurz užili a doufáme, že za rok už zase pojedeme na opravdový lyžařský kurz.