ÚSPĚCH STUDENTŮ V SOUTĚŽI ETIKETA

Zajímavé, krásné a decentní návrhy vinných etiket vytvořili Bohuslav Poláček a Bára Lišková a v soutěži ETIKETA s nimi obsadili 2. a 3. místo. Soutěž vyhlásila společnost GRAFIE CZ, s.r.o. (projekt Creative Hub) a jejím hlavním cílem bylo najít zcela nový grafický styl při tvorbě etiket. 
Tentokrát se pořadatelé zaměřili na víno. Zadáním bylo připravit návrh vinné etikety pro reálné moravské vinařství s konkrétním příběhem. Zájemci museli vytvořit návrh, který by byl skutečně realizovatelný a svým designem naplňoval identitu vinařství Sedlecká vína, nacházející se v malebné krajině pod Pálavou. 

Soutěže se zúčastnila i naše studentka Bára Lišková, studentka zkráceného oboru Reprodukční grafik (loni úspěšná maturantka v oboru Grafický design ve Velkém Poříčí) a se svým návrhem se umístila na krásném 3. místě. Jak sama říká „Soutěž mě zaujala hned jak nám o ní paní učitelka řekla. Lákadlem pro mě byla možnost vyzkoušet si něco nového i možnost podívat se do tiskárny, která se na etikety specializuje. A samozřejmě vypsaná odměna“.  Ve svém návrhu použila jako hlavní prvek motýla na pozadí kapek vody. Obojí vystihuje vinařskou obec Sedlec s rybníkem Nesytem jako domovem mnoha nádherných motýlů.  

O příčku výše, tedy nádherné 2. místo obsadil Bohuslav Poláček, loňský maturant poříčského oboru Reprodukční grafik, dnes již samostatný Grafický designér. Jeho při rozhodování zúčastnit se soutěže lákala možnost setkat se se skvělými lidmi z Creative Hub, podívat se do specializované tiskárny, a především vnímání vinných etiket jako kreativních tiskovin. Také jeho návrh vypráví příběh vinařské obce Sedlec na Mikulovsku. 

Nyní budou vítězné etikety vytištěny, zušlechtěny a nabídnuty vinařství Sedlecká vína. Rozhodnutí, zda si některou z etiket vinařství vybere, je již jen na něm.  
Báře i Bohuslavovi gratulujeme a držíme palce, aby se právě jejich etiketa objevila na lahvích Sedleckých vín.