ONDŘEJ VOJÁČEK SE STAL VÍTĚZEM SOUTĚŽE „Správným směrem 2 – Sisyfos v boji proti drogám“

V únoru roku 2021, kdy probíhala distanční výuka, jsme byli osloveni k účasti v soutěži „Správným směrem 2 – Sisyfos v boji proti drogám“ vyhlášené pod záštitou Policie České republiky Národní protidrogové centrály služby kriminální policie a vyšetřování u příležitosti 30 let jejího založení. Tohoto výběrového klání se účastnily především střední školy sdružené v asociaci uměleckých škol společně s vyššími odbornými školami. Do prvního kola se posílaly výtvarné návrhy ocenění, jež bude udělováno významné osobnosti ze společenského života za celoživotní přínos v boji proti drogám. Návrh trofeje měl zahrnovat symboliku vyjadřující náročnost, složitost, dlouhodobost boje proti drogám ve všech svých souvislostech na všech úrovních a v mnoha oborech lidské činnosti.  
Student oboru Grafický design Ondřej Vojáček za naši školu připravil projekt grafické prezentace a model, který již v prvním kole natolik oslovil odbornou porotu vybírající nejlepší návrhy, že se jeho práce dostala do nejužšího výběru tří finalistů. Toto rozhodnutí zaznělo při prvním slavnostním vyhlášení v Muzeu Policie České republiky dne 24. června 2021 v Praze z úst brig. gen. PhDr. Jakuba Frydrycha, ředitele Národní protidrogové centrály.  
Následovně tříčlenný výběr těch nejlepších projektů musel být dovršen finálními realizacemi prototypů v jejich reálné podobě, tedy ze skutečných materiálů, a poslán v říjnu do Prahy ke konečnému určení vítěze celé soutěže. Ondřejova práce návrhu ze skla a kamene potvrdila předběžné úvahy, že nejen svým vyspělým konceptem a zakomponovanou symbolikou, ale i vizuální podobou se jedná o mimořádný studentský počin. Proto si dne 12. října 2021, opět v reprezentativním prostoru Muzea Policie České republiky v Praze, vyslechl vítězný verdikt. Návrh našeho studenta maturitního oboru Grafický design tedy bude proměněn ve skutečné ocenění, jež by se poprvé mělo předávat v Černínském paláci v roce 2022.  
Ondřejovi, který si bezesporu zaslouží velký obdiv za téměř profesionální výkon ve studentském podání, srdečně gratulujeme a těšíme se na další skvělé výsledky jeho návrhářské činnosti.