MODELÁŘKY V BOUTIQUE TATIANY KOVAŘÍKOVÉ

Ve středu 1. února 2023 využili studenti oboru Modelářství a návrhářství oděvů pozvání od módní návrhářky Tatiany Kováříkové do Prahy, a to nejen do jejího obchodu Boutigue Tatiana, ale také do jejího ateliéru, kde se návrhy a nápady realizují.

„V boutigue, kde jsme si prohlédli její modely, se nám líbila nejenom jejich jednoduchá elegance a neobvyklá kombinace kvalitních materiálů, ale také velmi krásné provedení. Paní Tatiana nám poskytla spoustu zajímavých informací o své práci, např. s jakým časovým předstihem musí být kolekce navržené či kde objednává materiály, … opomenuto ale nebylo ani navrhování a šití šatů pro televizní pořad StarDance. V atelieru, který nás překvapil svým malým až komorním prostorem, nám ukázala střihy, se kterými pracuje. Viděli jsme rozešité oděvy i společenské šaty celé ručně šité. Doménou paní Kováříkové jsou právě společenské šaty, ty jsou obvykle šité jako originální kousky pro konkrétní zákaznice“, popisuje E. Bergmannová.

Součástí návštěvy Prahy byla i prohlídka prací v Atelieru designu oděvu a obuvi, v Ateliéru módní tvorby, v Ateliéru textilní tvorby a v Ateliéru ilustrace a grafiky na UMPRUM.