DESIGNBLOK 2022

V prvním říjnovém týdnu se žáci všech ročníků Modelářství a návrhářství oděvů a třetího a čtvrtého ročníku Grafický design zúčastnili oblíbené výstavy Designblok v Praze. Obdivovatele umění, nápadů a kreativity letos k návštěvě zvaly dva hlavní výstavní domy, a to Uměleckoprůmyslové muzeum a Gabriel Loci.
Uměleckoprůmyslové muzeum bylo, stejně jako v loňském roce, koncepčně laděným výstavním prostorem s vlastním podtématem PRALES. Prostor dvou pater muzea patřil výhradně tvůrcům a firmám s českými kořeny. Součástí byla i druhá edice výstavy Rodinné stříbro, výstava současného porcelánu Terra Alba a expozice sběratelského designu Art House. V Gabriel Loci se tvůrci výstavy zaměřili především na prezentaci novinek současného mezinárodního designu. K vidění byl i další ročník mezinárodní výstavy Diploma Selection, tématicky laděná výstava Designérie nebo diskusní Reflex Stage.  
Pro naše studenty oboru Modelářství a návrhářství oděvů však byla nejvíce inspirující expozice Kateřiny Kulkové, bývalé studentky toho našeho oboru, která v současnosti studuje na UJEP, a která byla na Designblok vybrána jako jeden z Erste junior talent…