1777 PRODANÝCH KYTIČEK

Bohužel již podruhé neproběhl Český den proti rakovině v tradičním termínu druhou středu v měsíci květnu. Z důvodu ochrany celé společnosti proti hrozbě koronaviru byl květnový termín jubilejního 25. ročníku této veřejné celonárodní sbírky opět odvolán a akce přesunuta na příznivější dobu, tedy na středu 29. září. V loňském roce se naše škola této akce po mnoha letech nezúčastnila, letos se však zapojily dva třídní kolektivy, třídy 2. PD a 3. TG. Kampaň byla zaměřena na prevenci nádorů ledvin, močového měchýře a prostaty, jejichž výskyt je u nás bohužel vysoký. V zájmu snížení rizika všech typů nádorů i odolnosti proti chorobám vůbec by si měl každý již od mládí osvojit způsob života zahrnující pravidelnou fyzickou aktivitu, zdravou výživu a duševní pohodu, na což upozorňovaly i letáky.  

Celkem se do prodeje symbolických kytiček měsíčku lékařského se zelenou stužkou zapojilo 32 skupin dobrovolníků z Náchodska, Trutnovska, Jaroměřska, Broumovska, Policka a Novoměstska, z toho 12 středních škol. Historicky nejlepší výsledek z roku 2019 organizátor sbírky v regionu, náchodská Liga proti rakovině, letos překonala o 32 563 Kč, což je naprosto nečekaný úspěch! Na celorepublikový účet sbírky bylo celkem poukázáno 311 299 Kč. Naše škola se mezi středními školami umístila na krásném 2. místě s vybranými 42 833 Kč za prodej 1777 kytiček!  

Upřímné poděkování patří jak všem dobrovolným prodejcům, tak i dárcům z řad veřejnosti. Pro žáky je tato sbírková akce zároveň školou komunikace, lidskosti a vzájemné pomoci, rozvíjí také sociální cítění i zodpovědnost za vlastní zdraví a zdraví ostatních.