16. ARTIENÁLE HRKR A NÁBŘEŽÍ UMĚLCŮ

Žáci oboru Grafický design z Velkého Poříčí, konkrétně Beata Rážová, Victoria Savchuk, Zuzka Fabiánová, Tomáš Smíšek, Marijana Oravcová a Kateřina Michalová se zapojili do letošního ročníku sympozia studentů uměleckých škol v Hradci Králové. Na hradeckém nábřeží J. K. Tyla tvořili a vyráběli společně s ostatními umělci. Pro děti ze základních a mateřských škol uspořádali výtvarný workshop, kde si děti tvořily „svůj svět“ pomocí sprejů, šablon, razítek, kresby. Společně se pak naši žáci pustili do malování společného obrazu.

Nejúspěšnější a nejzajímavější díla, kam patří i díla našich žáků, budou vystavena v Galerii Na Parkánech v Hradci Králové od 8. do 15. června. Slavnostní vernisáž za přítomnosti našich studentů se uskuteční v úterý 7. června od 17:30 hodin.

Letošní téma ke zpracování bylo velmi široké.

Co je pro Tebe Tvůj svět? Tvoje místo a Tvá intimní zóna? Můžeš si psát deník s výstřižky a kresbami. Lepit fotky a psát k nim příběhy. Nakreslit svůj příběh nebo příběh, který Tě zaujal a vytvořit z něj komiks. Vyrobit krabičku, kufr, do kterého si ukládáš korálky, fotky, psaníčka, kameny, vzpomínky. Vytvořit knížku s malbou, kresbou, grafikou a textem, s příběhy, s nejdůležitějšími momenty, které jsi zažil. Vytvořit instalaci ze závěsů, paravanů a nechat lidi psát vzkazy, dokreslovat příběh…