VÝSTAVA MARKÉTY ZLESÁKOVÉ

Kromě pedagoga na naší škole je Markéta Zlesáková také malířkou a grafičkou. Od 12. května do 19. června mohou její obrazy obdivovat návštěvníci Galerie Ve Věži v Plané u Mariánských Lázní. Velmi nás těší úspěch každého pedagoga a věříme, že se její obrazy budou Západočechům líbit.

„Malířka a grafička Markéta Zlesáková vystudovala Akademii výtvarných umění v Praze. V současnosti žije v Červené Hoře. V její práci se odráží zážitky z dlouhodobého pobytu v osamělém domě i z období, kdy se dokázala spolehnout na ostrovní společenství exotického ostrova. Významnou inspirací je i její vlastní rodina. Svoje dcery přijímá a zobrazuje takové, jaké jsou. Ale ostatní zážitky a pocity na sebe vrství a prolíná je ve snových i symbolických rovinách. Přivádí nás do dávno opuštěných prostor s mizející civilizací, k oknu, za kterým pluje vzduchem krokodýl, do krajiny, které vévodí záhadná postava“.

„Pro Markétu Zlesákovou je tvorba životní potřebou. Když nemá prostor pro malbu, pracuje s ateliérovou fotografií nebo vytváří objekty z nejrůznějších materiálů. Přijměte tedy pozvání do Galerie ve věži i jako inspiraci k vlastní tvořivosti“.

zdroj: kulturavplane.cz