VYDAŘENÁ IQLANDIA

V posledním školním týdnu se vydali žáci třídy 1. TG vlakem do Liberce, aby navštívili velmi moderní expozici IQLANDIA. Jejím cílem je popularizovat přírodovědné a technické obory s využitím principů neformálního vzdělávání a badatelského přístupu, zpřístupňovat vědu a výzkum školám i široké veřejnosti. A to se jí nepochybně daří.  

Žáky velmi zaujala Křišťálová stezka, která prochází celým rozlehlým objektem a dovádí návštěvníky do jednotlivých pater a interaktivních expozic. Velmi zajímavé, zábavné a poučné sektory s názvy Člověk, Živly, Smysly, Vodní svět, Kosmo, GEO, Věda v domě, MatematikUm i Překonané vynálezy poskytují hravou formou dětem, mládeži i dospělým vědecké poznatky mimořádně přitažlivou cestou. Na solární terase si potom mohou za odměnu zahrát na různé hudební nástroje a za slunečného počasí se pokochat také krásným výhledem na Ještěd.  

Zpáteční cesta vlakem byla trochu únavná, nohy přece jen už bolely. Navíc spoje nabraly zpoždění, takže se cesta prodloužila o celou hodinu. Přesto byla exkurze velmi vydařená.